czwartek, 8 stycznia 2015

Małpy skaczą niedościgle


małpy robią małpie figle.
Niech pan spojrzy na pawiana -
co za małpa, proszę pana!


Ten wierszyk ostatnio króluje w naszych czterech ścianach, bo mówimy go na zmianę - to ja, to córa. Czasem tylko jakiś dziki dzik błyśnie ostrym kłem, a potem znów małpy skaczą niedościgle i tak się zamęczamy jedna drugą ;-)


Ale to wszystko przez tę nową małpę która nam tu po pokojach się rozskakała! To ona nas tak prowokuje do recytowania Brzechwy!


A zrobiłam ją w przerwie świąteczno-sylwestrowej w ramach odpoczynku od pracy :-)
Tak z założenia to dla starszej córy, ale jak się okazuje, to jednak dla młodszej, bo starsza, to chce misia, bo kocha misie, no i piłke pomarańczową w kropki, więc małpę oddaje dla młodszej...


A jako że młodsza wypowiedzieć się jeszcze nie umie, to i nie mówi co chce i z małpy się cieszy ;-) A przynajmniej szeroko się do niej uśmiecha i skacze z nią śmiesznie, co ja przyjmuję za dobrą monetę :-D

Pozdrawiam!!!

4 komentarze:

 1. Uwielbiam wiersze Brzechwy, choć przez Akademie Pana Kleksa częściej śpiewam niż deklamuję. Małpka cudna. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurcze zrobiłam przegląd i się okazało, że tyły mam w pisaniu komentarzy. Bo w podziwianiu twoich prac to nie, z tym jestem na bieżąco. Na usprawiedliwienie mogę chyba napisać, że w taki niemy zachwyt wpadłam;) Bo Ty nie tylko piękne rzeczy szyjesz, ale jeszcze tym szydełkiem sprawnie władasz. Małpiszon uroczy, a wcześniej listeczkowe serwetki superaśne.
  A córcia ślicznotka prawdziwa :) Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego na nowy roczek życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję, dziękuję, dziękuję :-))))))
  I tylko tyle mam dziś siły Wam powiedzieć, ale za to BARDZO SZCZERZE!!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że pozostawiasz po sobie ślad :-)