poniedziałek, 20 czerwca 2011

Janioł Jagusi czyli cud narodzinA więc dzisiejszy post (który to miał być wczorajszy) znowu będzie pełen radości i szczęścia, bo tyle cudownych rzeczy się wkoło mnie dzieje (choć nieraz setki kilometrów stąd), że nie sposób by było się nie cieszyć! W sumie to siedzę z buzią już niemal obolałą od uśmiechu - takiego szczerego, głębokiego, bijącego gdzieś ze środeczka mnie, który się ze mnie aż wylewa na zewnątrz :-).

A więc do rzeczy - po pierwsze i najważniejsze - Jagusia (ta od jamniczka) - wreszcie ujrzała nasz świat, a my możemy zobaczyć Ją :-). Urodziła się we czwartek wieczorem i od tego czasu uśmiech mi z buzi nie schodzi. Moje wrażenia w związku z tym faktem są tak niesamowite i silne!!! Jestem z dziewczyn (i jednego mężczyzny) dumna jak paw, jakby to moje dziecię było! I chodzę szczęśliwa i chcę się wszystkim chwalić, że oto moja ukochana przyjaciółka jest Mamusią, a jej ukochany Tatusiem, a ich rodzinka jest wreszcie w komplecie i wszyscy mogą się przytulić :-). Kochani - gratuluję Wam przeogromnie!!!

I niby dzieci rodzą się codziennie i nic w tym nadzwyczajnego nie ma, jednak dla mnie to jest cud ogromny, którego pojąć i ogarnąć swym rozumkiem wciąż nie mogę. No bo jak to jest, że tak niemal z niczego powstaje nowe życie - nowy Człowiek? Dla mnie to jest coś niesamowicie niesamowitego! A jeszcze cieszy tym bardziej, gdy ten cud się rodzi z prawdziwej miłości - to już jest cud podwójny!!!

No a ja, z całej tej radości, bez namysłu (ale nie bez pewnych problemów) wzięłam się za robotę nad Janiołkiem powitalnym dla nowego Człowieczka i tak oto powstała ona:
I takie oto ujęcie ukazujące nieco jej tajemnice spod sukienki:


No i skrzydełka z guziczkiem i serduszkami (tak - wiem, że mało co widać):


Wyszło prościutka i skromna, ale mam nadzieję, że będzie milutką pamiątką tego cudu narodzin, no i że będzie dzielnie się opiekowała Jagusią :-).

Po drugie (i najważniejsze) - kolejna cudowna i bardzo bliska memu sercu para (ta z kolei od anielicy Gabrysi) spodziewa się dziecka :-). O tym dowiedziałam się przedwczoraj i znów skoczyłam pod sufit z radości! Bo oto i kolejny cud się stał - cud poczęcia! Ja wiem, że to może brzmieć jakoś dziwnie gdy tak o tych cudach piszę, ale w tych tematach jakoś wciąż zachowuję dziecinną naiwność i infantylność, i nie potrafię się przestać tym wszystkim zachwycać... I Wam kochani również ogromniaście gratuluję!!! I już kombinuję jaką by tu Wam niespodziankę wyczarować...

A po trzecie (i przeurocze) - nasza kwoka od jakiegoś już czasu wysiaduje jajka i wczoraj wykluł się pierwszy pisklaczek - prześliczny, malusi, żółciutki, no uroczy!!! - a ja znów się zachwycam! Dziś jest już ich dziewięć i wszyscy cieszymy się nimi ogromnie!Uff - to byłby koniec! Dla tych co dotrwali aż dotąd - szczere gratulacje i wielkie dzięki, że się Wam chciało to czytać!
No i wielce radosne pozdrowienia do wszystkich ślę!!!

6 komentarzy:

 1. Wspaniałe, radosne nowiny!!! Mi też się buzia od nich uśmiecha :))))D
  Aniołek śliczny, będzie pięknym opiekunem.

  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Krysiu-Twoja radość w pełni uzasadniona-bo jest z czego!!!!Aniołek cudny!!!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiscie u Ciebie same radosci:) Aniolka podziwiam,rodzicom gratuluje i ciesze sie razem z Toba:)

  OdpowiedzUsuń
 4. aż mi dech zaparło jak zobaczyłam janioła Jagusi. Cudny :) Będzie ją dobrze strzegł, bez wątpienia :) Nie mogę wyjść z podziwu, jestem wzruszona, idę oglądać bloga - Jagusiowa Mama

  OdpowiedzUsuń
 5. zachwyciłam się anielicą! jest taka delikatna! cudo.
  A wiesz że nie ma u Ciebie daty przy postach? jest tylko godzina :) wróciłam na Twojego bloga po urlopowej przerwie i nie wiedziałam co z kiedy jest więc dlatego mam zaległe komentarze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W założeniu anieliczka miała być delikatna i czysta i prosta, więc się może i udało?
  I wiem że nie ma dat i nie wiem dlaczego, bo w projekcie są, tylko tu zamiast nich wyświetla się tylko godzina... Jak będę miała czas, to się temu przyjrzę bliżej i może uda mi się to jakoś naprawić - problem jest tylko taki, że ja tak za bardzo to się na tym nie znam... Ale jak mi będzie zależało, to się wszystkiego dowiem :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że pozostawiasz po sobie ślad :-)